MAzda CX-5

MAZDA CX-5 Exceluje vo vytrvalostnom teste na 100 000 kilometrov

  • súčasná generácia vozidiel kopíruje úspech vlastných predchodcov
  • kompaktné SUV vyniká pôsobivou úrovňou spoľahlivosti a bezproblémovej prevádzky
  • Výsledok završuje bezchybnosť na servisnej prehliadke

Najvyššie hodnotenia za najpredávanejšie kompaktne SUV: Mazda CX-5 absolvovala test odolnosti na 100 000 km vykonaný magazínom ,,Auto Bild" s vyznamenaním. Mimoriadne úspešný model Mazda presvedčil porotu nielen z hľadiska každodennej prevádzky. Vďaka žiadnym výrazným chybám a tiež bezchybnosti na servisnej prehliadke získalo kompaktne SUV jedno z najvyšších hodnotení, aké boli kedy v teste odolnosti udelene.

Redaktori magazínu ,,Auto Bild" už v teste odolnosti z roku 2015 potvrdili vynikajúcu kvalitu predchádzajúceho modelu z hľadiska dlhodobej životnosti. Z dôvodu určitej chyby pri servisnej prehliadke však vozidlo v tom čase získalo len hodnotenie „A-„. Nova CX-5 nevykazuje vôbec žiadne chyby a vyslúžila si rovno hodnotenie „A“ a štvrté miesto v absolútnom rebríčku za všetky obdobia - čo je zoznam obsahujúci 68 vozidiel.

 

Počas každodennej prevádzky Mazda CX-5 zapôsobila na redakčný tím svojou priestrannosťou, dostatkom priestoru pre rodinu alebo fotografické vybavenie, ako aj vysokou úrovňou motorického komfortu a kultivovanou hnacou sústavou. Obzvlášť vysoko bola hodnotená hladká spolupráca naftového motora Skyactiv-D184 so šesťstupňovou automatickou prevodovkou (spotreba NEDC 5,5l / 100 km, CO2: 145 g/km).

Kompaktné SUV Mazda počas testovacieho obdobia tiež nevykazovalo žiadne technologické nedostatky, nedošlo k žiadnej poruche ani vyradeniu z prevádzky, nevyskytli sa žiadne chyby, ani nedošlo k neplánovaným návštevám servisu . Dokonca ani po demontáži modelu CX-5 pod odborným dohľadom na jednotlivé diely porotcovia nezistili žiadne výrazne chyby. Naftový motor s objemom 2,2 litra ani podvozok či interiér nevykazovali po 100 000 kilometroch nijaké výrazne opotrebenia, čo na expertoch z odborného magazínu zanechalo veľký dojem.

Takáto skvelá výkonnosť v teste odolnosti je ďalším dôkazom vysokej spoľahlivosti a kvality Mazdy CX-5 z hľadiska dlhodobej životnosti . V modelovom roku 2021 sa druha generácia úspešného SUV ešte viac optimalizovala vďaka zmodernizovanému interiéru, rozšírenej výbave a ešte kultivovanejším pohonným jednotkám . Okrem prémiového naftového motora Skyactiv­-D184 je Mazda CX-5 dostupná v ďalšej naftovej verzii a tiež v dvoch benzínových verziách . Každá z motorických verzii môže byť vybavená manuálnou alebo automatickou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies.

 

ZDROJ: Tlačová správa Mazda Motor Slovensko

 

Otvorili sme na Nitrianskej novú samoobslužnú AUTOUMYVÁREŇ TANEX Otvorili sme na Nitrianskej novú samoobslužnú AUTOUMYVÁREŇ TANEX Viac
Nový Fiat 500X Nový Fiat 500X Viac
AQUAPLANING AQUAPLANING Viac
Spoločnosť Mazda North America Operations predstavuje premiéru prvého modelu z novej továrne v Alabame, Mazdu CX-50 Spoločnosť Mazda North America Operations predstavuje premiéru prvého modelu z novej továrne v Alabame, Mazdu CX-50 Viac

KOMENTÁRE

DOPYTOVÝ FORMULÁR

Nenašli ste Vaše auto?

Vážení zákazníci, pokiaľ máte záujem o akýkoľvek typ vozidla, neváhajte a vyplňte nasledujúci nezáväzný formulár.

Captcha