Plne elektrická Mazda

V slovenských mestách vidno čoraz viac automobilov so zeleným evidenčným číslom vozidla, ktoré signalizuje, že ide o elektromobil. Novinku na elektrický pohon pred rokom predstavila aj Mazda. MX-30 v sebe skĺbila pohodlnosť auta a šetrnosť k životnému prostrediu. Navyše, teraz za veľmi dobrú cenu.

TANEX ponúka elektromobil Mazda MX-30 do konca mesiaca s výraznou zľavou

 

Mazda MX-30.


Autorizovaný predajca vozidiel Mazda pre Trnavu spoločnosť TANEX, aktuálne ponúka elektromobil MX-30 so zľavou až 8200 eur! Akcia na testovacie vozidlo platí do konca mesiaca jún, jeho nový vlastník tak zaplatí len 28200 eur.


Okrem toho získa nový majiteľ k tomuto športovo poňatému crossoveru nabíjaciu kartu, vďaka ktorej bude môcť jazdiť približne rok zadarmo.


Mazda MX-30 je ideálna na každodenné jazdy hlavne v meste. Výrobca udáva dojazd 200 kilometrov od nabitia, čo pri bežnej prevádzke auta za deň v meste bohato stačí.

 


V automobilke stavili na menšiu a ľahšiu batériu, nakoľko aj tak si užívateľ každý deň vozidlo nabíja doma.

 

Zároveň sa týmto krokom Mazda snaží udržať ekologickú stopu na čo najnižšej úrovni počas celého cyklu prevádzky vozidla a aj cenu vozidla na prijateľnej úrovni.


V samotnej Trnave je niekoľko nabíjacích staníc na elektromobily, kde sa dá energia autu v prípade potreby doplniť aj počas dňa.

 


Model sme mali možnosť si osobne vyskúšať. Vyzdvihnúť musíme, že ide o živé vozidlo, ktoré nemá problém s akceleráciou z miesta, ani pri potrebe zrýchliť pri predbiehacom manévri na okresných cestách.


Kvapalinou chladený vysokonapäťový 35,5 kWh akumulátor zložený z Li-ion článkov živí AC synchrónny elektromotor s výkonom 105 kW a 265 Nm krútiaceho momentu, ktorý je k dispozícii prakticky okamžite.


Tak ako pri benzínových a dieselových motoroch však aj tu platí, že čím ľahšia noha na pedáli, tým dlhší dojazd. Ten si môžete u MX-30 zvýšiť jazdou v meste najmä využívaním rekuperácie.

 

 


Mazda je tradične výborná jazdnými vlastnosťami a aj MX-30 zostala tomu verná a na ceste nemá problém ani s ostrými zákrutami.


Veľmi dobré jazdné vlastnosti súvisia aj so systém G-Vectoring Control, ktorý auto stabilizuje a jazda je potom ladnejšia a pokojnejšia.

 


Interiér pre vodiča ponúka komfortný priestor. Stredový tunel a držadlá dverí sú netradične olemované materiálom z korku, čo je odkaz na históriu japonskej firmy, ktorá sa pred sto rokmi zaoberala aj výrobou tejto komodity.


Volant a prístrojový štít nadväzujú na dizajnérske prvky z iných typov vozidiel Mazda. Celkovo pôsobí jazda v Mazde MX-30 veľmi pohodlne a štýlovo.


Viac informácií o možnosti zakúpiť si vozidlo sa dozviete na trnava.mazdaihned.sk, prípadne telefonicky alebo osobne u predajcov spoločnosti TANEX sídliacej na Nitrianskej 25 v Trnave.

Zdroj: www.trnavskyhlas.sk

Financovanie bez starostí Financovanie bez starostí Viac
Nová Mazda MX-5 Nová Mazda MX-5 Viac
Najvýhodnejší operatívny lízing opäť v ponuke už od 222 Eur s DPH Najvýhodnejší operatívny lízing opäť v ponuke už od 222 Eur s DPH Viac
Nový Fiat Tipo Sedan je tu ! Nový Fiat Tipo Sedan je tu ! Viac

KOMENTÁRE

DOPYTOVÝ FORMULÁR

Nenašli ste Vaše auto?

Vážení zákazníci, pokiaľ máte záujem o akýkoľvek typ vozidla, neváhajte a vyplňte nasledujúci nezáväzný formulár.

Captcha