Už čoskoro štýlový roadster nový Fiat 124 Spider. Ďalšia novinka Fiat 2016

interiér nový Fiat 124 Spider
Fiat 124 Spider
interiér nový Fiat 124 Spider

Nový Fiat 124 Spider oživuje legendárny automobil s ikonickým talianskym dizajnom a dynamickými jazdnými vlastnosťami

nový Fiat 124 Spider na predaj

Takmer 50 rokov od predstavenia pôvodnej verzie sa na trh vracia Fiat 124 Spider.
Novinka poskytuje ikonický taliansky dizajn, ktorý je modernou interpretáciou legendárneho Spideru z 60. rokov.
K dispozícii s preplňovaným zážihovým motorom 1.4 MultiAir s výkonom 140 k a krútiacim momentom 240 Nm v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.
Ponúka rad bezpečnostných prvkov a technológií pre väčší komfort a pohodlie.
Limitovaná edícia Anniversary čítajúca 124 kusov pre oslavu pôvodného Spideru.
 

Značka Fiat oživuje legendárne meno Fiat 124 Spider a na svet privádza novú generáciu legendy s klasickým talianskym dizajnom a špičkovým výkonom. Vzdáva tak hold pôvodnému modelu 124 Spider, ktorý sa predstavil pred takmer pol storočím. Fiat 124 Spider je rýdzim talianskym športovým roadsterom ponúkajúcim potešenie z jazdy, kultový taliansky dizajn, špičkové technológie a vysokú úroveň bezpečnosti.

nový Fiat 124 Spider  na predaj

Úchvatné jazdné vlastnosti vďaka dômyselnej konštrukcii  
V regióne EMEA bude Fiat 124 Spider k dispozícii s osvedčeným štvorvalcovým zážihovým preplňovaným motorom 1.4 MultiAir Turbo, ktorý sa tak vôbec po prvýkrát objavuje u vozidla s pohonom zadných kolies. Agregát poskytuje výkon 140 k a krútiaci moment 240 Nm a kombinovaný je s šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Podvozok modelu Fiat 124 Spider využíva lichobežníkové zavesenie vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu so špeciálnym odladením pre maximálnu stabilitu v zákrutách a pri brzdení. Ľahké riadenie má vďaka elektrickému posilňovaču riadenia s dvojitým pastorkom skvelú odozvu.

Kalibrácia riadenia a zavesenie kolies, ľahký rám, vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy a preplňovaný motor poskytujú nezameniteľné potešenie z jazdy. Pozornosť bola venovaná aj hluku a vibráciám (NVH) a vďaka akustickému čelnému oknu a použitiu špičkovej izolácie sa vozidlo môže pochváliť mimoriadne nízkou hlučnosťou.

Pre skutočné potešenie z jazdy s nebom nad hlavou je Fiat 124 Spider vybavený sťahovacou látkovou strechou, ktorá sa vyznačuje mimoriadne jednoduchou manipuláciou a minimálnou silou potrebnou pre ovládanie.

 

Nabitý bezpečnostnými prvkami a technológiami
Úplne nový roadster je k dispozícii s radom prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti vrátane adaptívnych čelných svetlometov a zadnej cúvacej kamery. Vysokopevnostná karoséria poskytuje pevnosť a súčasne nízku hmotnosť.

Fiat 124 Spider ponúka aj rad voliteľných prvkov a technológií pre väčší komfort a pohodlie, napríklad 7palcovú dotykovú obrazovku s digitálnym rádiom, možnosťou ovládania multimediálnych zariadení, rozhraním Bluetooth, ďalej vyhrievané sedadlá alebo bezkľúčový vstup a štartovanie Keyless Enter'n Go. Pre špičkovú kvalitu zvuku aj pri stiahnutej streche je ponúkaný prémiový audio systém Bose vrátane dvojitých reproduktorov v hlavových opierkach.

 

Dizajn vychádza z pôvodného modelu a predstavuje modernú interpretáciu klasických tvarov
Nový Fiat 124 Spider bol navrhnutý v štylistickom centre Fiat v Turíne. Jeho tvar je inšpirovaný pôvodným Spiderom z roku 1966, ktorý je všeobecne považovaný za jedno z najkrajších vozidiel značky Fiat. Pôvodné tvary však dostali modernú podobu. Fiat 124 Spider má nadčasové štíhle línie, vyvážené proporcie a športový pomer medzi kabínou a kapotou. Na históriu odkazujú tiež šesťuholníková mriežka chladiča aj samotný vzor mriežky, prelisy na kapote demonštrujúce výkon vozidla, ako aj ostro rezané vodorovné zadné koncové svetlá.

Interiér bol navrhnutý so zameraním na posádku a je charakteristický na dotyk mäkkými materiálmi. Pre zvýraznenie pôžitku z jazdy bol kladený dôraz na ergonómiu, zvlášť v prípade hlavných ovládacích prvkov, teda volantu, pedálov a radiacej páky.

Fiat 124 Spider je k dispozícii v dvoch stupňoch výbavy: 124 Spider a Lusso. Každý z modelov je ponúkaný v ôsmich odtieňoch karosérie, vrátane Rosso Passione (jednoduchá červená), Bianco Gelato (jednoduchá biela), Nero Vesuvio (čierna metalíza), Grigio Argento (sivá metalíza), Grigio Moda (tmavo sivá metalíza) Bronzo Magnetico (bronzová metalíza), Azzurro Italia (azúrová metalíza) a trojvrstvového bieleho laku Bianco Ghiaccio.

nový Fiat 124 Spider

Špeciálna edícia umožňuje nadšencom získať jedny z prvých Fiatov 124 Spider

Pre oslavu návratu kultového mena bude vyrobená 124kusová limitovaná séria Anniversary. Každé z týchto vozidiel bude očíslované a opatrené pamätným štítkom. Limitovaná edícia bude k dispozícii v červenom odtieni Rosso Passione s prémiovými čiernymi koženými sedadlami. Nový Fiat 124 Spider sa v showroomoch značky Fiat v regióne EMEA objaví v lete 2016.

zdroj: fiatpress.com

Mohlo by Vás zaujímať: http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/353886-fiat-124-spider-premiera-este-tento-rok-a-s-turbom/

Najvýhodnejší operatívny lízing opäť v ponuke už od 210 Eur s DPH Najvýhodnejší operatívny lízing opäť v ponuke už od 210 Eur s DPH Viac
Fiat TANEX  získal ocenenie Najlepší predajca LCV 2018 Fiat TANEX získal ocenenie Najlepší predajca LCV 2018 Viac
Nová Mazda MX-5 Nová Mazda MX-5 Viac
Zážitok z jazdy aj pocit bezpečia: Mazda CX-30 svojimi vlastnosťami očarí Zážitok z jazdy aj pocit bezpečia: Mazda CX-30 svojimi vlastnosťami očarí Viac

KOMENTÁRE

DOPYTOVÝ FORMULÁR

Nenašli ste Vaše auto?

Vážení zákazníci, pokiaľ máte záujem o akýkoľvek typ vozidla, neváhajte a vyplňte nasledujúci nezáväzný formulár.

Captcha